Psikolog Ecem Canbilek

Lisans eğitimini Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü Yüksek Onur Öğrencisi olarak tamamladıktan sonra çalışmalarına başladı. Lisans eğitimi süresi boyunca Bilişsel Davranışçı Tedaviler, Şema Terapi, Aile ve Çift Terapisi, İleri Psikopatoloji (Çocuk, Ergen-Yetişkin), Grup Psikoterapiler, Stres Yönetimi, Krize Müdahale gibi alanlarda eğitim alarak kendini geliştirdi. Uluslararası bir dergide yayınlanan makalesi (Relationship between Test Anxiety and Academic Performance) ile araştırmaya ve bilime olan katkısı daha üniversite yıllarında başladı.

Mesleki yetkinliğini ve gelişimini artırmak adına bir çok kurum ve kuruluşun eğitim programlarına katılarak kendini geliştirdi. TAT (Tematik Algı Testi) uygulama ve yorumlama, Çocuklarda Cinsel Gelişim Sürecini Tanıma, İstismar Taciz ve Ensestten Koruma, Çocuk Oyun Terapisi uygulayacı sertifikasını, İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifikası, Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR), Mind Mapping (Zihin Haritaları), Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Sertifikası, İlişkide Sorun Çözen Sihirli Sözcükler; Anlamak- Anlaşmak Konulu K-Seminere katılım Sertifikası, Rodos Training Certificate of Training (Innovation, Emotional Management, Effective Commination, Marking & Career) sertifikalarını aldı. Başkent Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı.

Ankara’da birçok özel kurum ve kuruluşta çalışanların stress düzeylerini azaltmak ve motivasyonlarını artırmak için programlar ve sunumlar hazırladı. Şu anda Aydın Psikolojik Danışmanlık Merkezinin Psikoloğu olarak meslek hayatına burada devam etmektedir.

aydin-danismanlik